Blog

17 listopad

Przegląd kursów, w których ostatnio uczestniczyliśmy

Medyczny trening terapeutyczny w dysfunkcjach mięśni dna miednicy z uwzględnieniem czynników neurofizjologicznych i wegetatywnych

W minionych dniach tj. 13-15 listopada 2016 odbył się w Krakowie kurs „Medyczny trening terapeutyczny w dysfunkcjach mięśni dna miednicy z uwzględnieniem czynników neurofizjologicznych i wegetatywnych”. Jedną z prowadzących kurs była terapeuta manualny MTII Anna Szal a patronatem Stowarzyszenie NOMT Polska.

Tematyka szkolenia jak najbardziej aktualna (w listopadzie trwa ogólnopolska kampania edukacyjna „co trzecia”) oraz ściśle związana z kobietą, a także problemem nietrzymania moczu. Celem kursu było zrozumienie m.in. roli układu autonomicznego w sterowaniu aktywnością mięśni dna miednicy, wpływu emocji czy hormonów na ich napięcie mięśniowe. Omówienie problemu dysfunkcji mięśni dna miednicy było szerokie oraz uwzględniało wszystkie możliwe przyczyny. Z kolei w części praktycznej uczestnicy kursu zostali zapoznani między innymi z technikami izolowanego napięcia mięśni dna miednicy. Zaprezentowano również użycie sondy dopochwowej kGoal oraz aplikacji mobilnej PelviFly do treningu omawianych mięśni. Niebawem na naszej stronie zostanie ten temat poruszony ponownie.

Czytany 1489 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 17 listopad 2016 18:19

Aktualności

Dane Adresowe

Reditum Gabinet Fizjoterapii

47-224 Kędzierzyn-Koźle
ul. Piotra Skargi 23/3
Telefon: +48 790 856 143
Telefon: +48 500 003 927
E-mail: reditum@reditum.pl
Facebook: facebook

O nas

Świadczymy kompleksowe usługi fizjoterapeutyczne. Zapraszamy do zapoznania się z zakresem naszych działań, które skierowane są w stronę osób z dysfunkcjami narządu ruchu czyli układu neuro-mięśniowo-szkieletowego.